SOĞUK LİPOLİZ

SOĞUK LİPOLİZ

Artık eskisi gibi doğal beslenemediğimiz ve yeterince hareket edemediğimiz bir gerçek. Bunun sonuçlarını ise hem ruhsal, hem de fiziksel olarak üzerimizde taşımaya başlamış durumdayız. Henüz orta yaşlarına bile gelmeden, zayıf dahi olsa orantısız vücut hatlarına sahip milyonlarca insan, bu yüzden her yıl milyarlarca doları zayıflamak için harcamakta. Ancak sonuçsa genellikle hep hüsran.

Bölgesel İncelme için Ne Yapmak Gerekir?

Peki orantısız görüntüye neden olan bu yağları yakmak ve bölgesel incelme sağlamak için ne yapmak gerek?

Cevap keyfinizi kaçıracak olsa da, gerçek şu; Diyetle, ya da spor yaparak, hatta sporda belli bölgeleri özellikle çalıştırmakla bile bölgesel olarak nereden inceleceğinize siz karar veremezsiniz. Sizin tek yapmanız gereken vücudunuza yağ yakmasını söylemek. Bunun içinse çok iyi bir diyet ve spor programına ihtiyacınız var. Siz bütün bunları yerine getirdikten sonra vücudunuz en son yağ aldığı bölgeden ilk yağları yakarak filmi geri sarmaya başlayacaktır. Genetiğinizle alakalı olmakla birlikte de muhtemelen geriye en son bel ya da basen bölgelerindeki yağlar kalacaktır. En son kalan bu yağları yakmak içinse sporu ve diyeti de oldukça profesyonel şekilde yapmak gerekecektir, yoksa sonuç muhtemelen hüsran olacaktır.

Bölgesel İncelme için Ameliyat Tek Yol mu?

Bölgesel incelme için başvurulan liposuction uygulaması uzun yıllar boyunca binlerce kişi üzerinde uygulandı ve görsel olarak olumlu sonuçlar alındı. Ancak bu uygulama için insanlar genel anestezi gibi oldukça riskli bir duruma razı oldular, bıçak altına yattılar, kayda değer meblağlar ödediler, günlerce ağrı ve sızılarla yaşadılar. Buna değer miydi tartışılır pek tabi.

Soğuk Lipoliz; Liposuction Alternatifi Mucize Yöntem

Harvard Üniversitesi’ndeki uzmanların yaptığı çalışmalar sonucunda ilk defa 2008 yılında başarı ile denen yöntem, 2009 yılında FDA onayı alarak artık liposuction yerine soğuk lipolizin tüm Dünya’da kullanılmaya başlanacağının sinyallerini verdi. Ağrısız bir uygulama olması, tek seansta sorunun çözülebilmesi, çok daha makul ücretlere yapılabilmesi, cerrahi bir müdahaleye ve anesteziye gerek duyulmaması gibi avantajları ile tüm Dünya’da hızla yayılan uygulama artık ülkemizde de oldukça yaygınlaşmış durumda.